Poradna: Obrátil se na nás občan s dotazem, zda vdovský důchod

Sekce: Dědictví

Otázka:

Obrátil se na nás občan s dotazem, zda vdovský důchod pobírají pouze ženy, či na něj má nárok i muž. Pokud ano, může být jeho nárok zpětně vyřízen po dvou letech od úmrtí jeho manželky? Nebo - pokud nazažádal včas je tento nárok již promlčen? Děkuji za sdělení.

, 31.10.2008
Odpověď

Dle § 49 zákona č. 55/1995 Sb. o důchodovém pojištění má i vdovec nárok na důchod, který se v takovém případě nazývá vdovecký. Nárok na výplatu vdoveckého důchodu a nebo jeho části se promlčí uplynutím třech let ode dne, za který vdovecký důchod a nebo jeho část patřili.

Jiří Hora , 01.03.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference