Poradna: odebrané dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Před pár lety zemřel můj děda v 90ti letech.Moje teta v jeho posledních dnech života si nechala od něj podepsat různé listiny a veškerý majetek(nemovitosti) přepsala na sebe a svou dceru a jeho peníze převedla na svůj účet. Několik týdnů po pohřbu jsem se ptal na okr.soudě kdy bude dědické řízení a sdělily mi, že děda zemřel bez majetku a řízení se tedy neuskutečnilo. Dá se proti tomuto nějak bránit a jaká je promlčecí lhůta. Vím, že děda byl šetrný a spořivý člověk a měl dosti velkou částku peněz na účtech a jednopatrový dům se zahradou a nikdy by své potomky nevydědil.Děkuji za odpověď.

Šumpersko , 07.03.2012
Odpověď

Za svého života může zůstavitel činit se svým majetkem jakékoliv dispozice. Bylo-li dědické řízení zastaveno pro nemajetnost, znamená to, že v okamžiku smrti již váš dědeček nevlastnil žádný významnější majetek. Bránit se proti tomu již nelze.

Marta Ptáčková , 16.04.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference