Poradna: ODMĚNA NOTÁŘI

Sekce: Dědictví

Otázka:

PROSÍM VÁS JE STANOVENA LHŮTA ,KDY SE MÁ PLATIT ODMĚNA NOTÁŘI?PROBĚHLO POUZE PŘEDBĚŽNÉ JEDNÁNÍ,NYNÍ MÁME JET NA DALŠÍ JEDNÁNÍ ,KDE SE BUDE PROJEDNÁVAT DĚDICTVÍ A NOTÁŘ JIŽ NA TOMTO JEDNÁNÍ POŽADUJE ODMĚNU CCA 24000 KČ.I KDYŽ NEVÍ JESTLI BUDE JEDNÁNÍ DALŠÍ ,ZDA BUDEME S ODHADEM A S DALŠÍMI VĚCMI SOUHLASIT.HODNOTA MAJETKU K DĚDICTVÍ JE 1 350 000 KČ(NENÍ ODMĚNA MOC VELKÁ).VŠE PROBĚHLO BĚHĚM 3 TÝDNŮ,ZDÁ SE MI MOC VELKÝ SPĚCH. DĚKUJI NOVOTNÁ

STŘEDOČESKÝ KRAJ , 08.12.2012
Odpověď

Odměnu notáři je třeba zaplatit. Notář ji může požadovat již na prvním jednání. Odměna vysoká není, vypočítává se z hodnoty dědictví. Pokud by se honota dědictví změnila (např. novým odhadem) tak se následně upraví i odměna notáři (buď Vám bude něco vráceno nebo byste musela připlatit). Odměnu notáři nebudete platit jen tehdy, když dědictví odmítnete.

Marta Ptáčková , 20.12.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference