Poradna: odmítnutí dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, můj otec umírá na rakovinu a vyšlo najevo, že se zadlužil částkou 200 tis. hraním na automaty. Jak to je prosím, když mamka odmítne dědictví. Barák je psaný na mě, jako na dceru a ten ji vzít tedy nemohou. Když odmítne dědictví zbaví se jeho dluhů nebo i tak je bude muset zaplatit? Dluhy vznikly za manželství. Jeden dluh 160 tis. mu již jednou zaplatila z dědictví po svém strýčkovi a proto pro nás byla velká rána, že to udělal opět a navíc popírá. Prosím o radu, děkuji.

, Chrudim , 02.11.2017
Odpověď

Dědictví odmítnout může. Za určitých podmínek by věřitelé mohli však i po matce požadovat uhrazení části dluhu. V tomto případě doporučuji obrátit se na advokáta.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč


Mgr. Miloslava Kožíšková

Sekce: Psychická pomoc, Město: Chrudim III


Mgr. Libor Troneček

Sekce: Psychická pomoc, Město: Svitavy


MUDr. Alexander Štorek

Sekce: Psychická pomoc, Město: Choceň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.