Poradna: Odvolání podpisu u dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den, pritel se dneska vratil od notarky, kde vyrizuji dedictvi po mamince. Ma ted hlavu v dlanich a nevi co delat. Dohodli tam ,ze byt po mamince se napise na brachu, a az se byt proda, tak on penize rozdeli mezi tri dedice. S tim pritel souhlasi. Ale jde ted o to, ze notarka na jeho bratra hned napsala i penize z uctu, vkladnich knizek a tak a on ma ted strach, ze az brachovi prijdou penize, ze nam nic nerekne, vybere je a utrati (pripadne splati sve velke dluhy) a my nedostaneme penize. Jde nam hlavne o to, ze jsme platili pohreb (s tim, ze ty penize pak hned dostaneme z dedictvi) a ted mame strach, ze na to doplatime. Jde jeste nejak odvolat podpis a rozdelit to jinak? Pak se jeste ceka na uplne dokonceni dedictvi, protoze ten treti podilnik se dneska nedostavil. A jeste jeden dotaz, je spravne, aby notarce zaplatili vsichni tri? Priste si ma totiz kazdy prinest penize pro ni. Ale zase kdyz je to napsane vse jen na jednoho? Jde si stezovat nekde na notarku, ze si ulehcila praci nebo tu smlouvu napadnout? Predem dekuji.

Most , Most , 30.11.2011
Odpověď

Pokud dědickou dohodu již podepsali všichni dědicové, pak to odvolat nelze. Pokud se jednalo jen o předběžnou dohodu a jeden z dědiců se nedostavil a dědická dohoda bude uzavírána až při příštím jednání, pak se lze ještě rozmyslet jinak. Odměnu notáře hradí všichni účastníci dědického řízení poměrně.

Marta Ptáčková , 22.12.2011

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference