Poradna: Omlouvám se nejsem pozůstlý, ale těžce nemocný a zbyva

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, omlouvám se nejsem pozůstlý, ale těžce nemocný a zbyva mi jenom malý kousek(řádově týdny. Máme s manželkou malý domek se zahradou a tři děti. S dětmi hení problém jsou dospělé a zajištěné, přesto bych chtěl vše nějak předat manželce a předejít sporům. Nikdy by neměla na vyplacení podílů dštem. NA DOMKU SE HROZNĚ NADŘELA VŠE JSME dělali sami když už byly dáti z domu. Manželka říká, že to nijak nejde a že je jí to trapné a že její jedno co bude potom. Mám obavy aby jednou nezůstala bez domova znám dost případů obětavých maminek.Je nějaká možnost a stihnu ji ještě? Děkuji Vám

Teplice , Teplice , 02.04.2009
Odpověď

Dobrý den pane Novotný, předpokládám, že jako manželé máte domek ve společném jmění manželů. Za takového stavu by pro Váš účel bylo zřejmě nejvhodnější domek za Vašeho života převést na manželku, a to smlouvou uzavřenou formou notářského zápisu, kterou byste stanovený rozsah společného jmění manželů zúžili.

Jiří Hora , 16.04.2009

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference