Poradna: Omlouvám se podobnou otázku jsem našla,ale ráda bych

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Omlouvám se podobnou otázku jsem našla,ale ráda bych se zeptala konkrétněji.Můj manžel,než byl mím manželem si vzal hypotéku na dům ve ,kterém teď společně bydlíme a také společně tuto hypotéku platíme,teď už tedy jako manželé.Než jsme se stali manželé měl s předchozí vztahu syna (9let).Můj problém je v tom ,že se bojím do budoucna,kdyby se s manželem nedej bože něco stalo,tak bych musela jeho syna z našeho domu vyplatit.Je možné udělat nějakou závěť?Mění se to ,když je dítě z předchozí vztahu,nebo manželství plnoleté?Do budoucna,chceme také spolu dítě,mění tohle svou dědickou situaci?Vím ,že je to hloupé takhle dopředu přemýšlet,ale doba je zlá a nerada bych jednou skončila na ulici.Proto prosím o radu zda této situaci předejít a sepsat závěť.Díky Michaela

Praha , Praha 1 , 19.02.2010
Odpověď

V případě úmrtí vašeho manžela byste v první skupině dědila Vy jako manželka a všechny jeho děti (tedy i z předchozího vztahu) rovným dílem. Kdyby Váš manžel sepsal závěť, pak se nezletilým potomkům musí dostat aspoň tolik, kolik činí jejich dědický podíl ze zákona, a zletilým potomkům aspoň tolik, kolik činí jedna polovina jejich dědického podílu ze zákona.Pokud závěť tomu odporuje, je v této části neplatná, nedošlo-li k vydědění uvedených potomků.

Jiří Hora , 07.03.2010

Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference