Poradna: Omlouvám se, pokud už otázka padla, ale chtěla bych

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, omlouvám se, pokud už otázka padla, ale chtěla bych se zeptat: v listopadu 06 mi umřela máma a zůstal po ní jen byt, který vlastnila ve SJM s tátou. Odhadovaná cena bytu je 1500000 Kč. Co vše a v jaké výši budu muset jako dědic platit (notář, daň dědická apod.)? Zůstali jsme pouze já, otec a bratr. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Ústecký kraj , 03.01.2008
Odpověď

Budete muset zaplatit odměnu notáře, která z hodnoty 750 000 Kč (polovina bytu, protože je v SJM) činí 9050 Kč plus případně DPH 19 %, pokud je notář jejím plátcem. Plus dále případné hotové výdaje notáře. Dědickou daň platit nebudete muset, protože dědici 1 skupiny, do které náležíte, jsou od placení dědické daně osvobozeni. Daňové přiznání k této dani však podat musíte. Až v jeho rámci uplatníte osvobození od daně.

Jiří Švehla , 29.01.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference