Poradna: Osvobození od notářských poplatků? V 60.letech vložil

Sekce: Dědictví

Otázka:

Osvobození od notářských poplatků? V 60.letech vložil otec do družstva živý a neživý inventář, pozemky.Zemřel v 4/1992.Mamince byl v roce 1993 vyčíslen její členský podíl, který dnes činí 700 tis.Zemřela v 10/2010. Máme nárok na osvobození od notářského poplatku jako přímí dědicové nebo z jaké výše bude vyčíslen? Družstvo nám nevyplatí plných 700 tis, ale pouze 30% nebo se některý musí stát členem družstva. Pozemky zemědělské i zastavěné pronajímáme (nic moc- není to z tržní ceny). Po zemřelém otci nám pozemky, na kterých družstvo vybudovalo kravíny odhadl odhadce na 12 Kč/1m čtv., dnes po zemřelé matce již 150 kč za 1/m čtv. (prý cena obvyklá - tržní). Je tento postup správný - notářský poplatek budeme platit z celého členského podílu a tržní ceny majetku?? Jančová

Zlín , Zlín , 26.12.2010
Odpověď

Postup je správný, odměna notáře je placena z obvyklé hodnoty dědictví. Teoreticky sice je možné přiznat účastníku osvobození od soudních poplatků, odůvodňují-li to poměry účastníka. Při poměrně vysoké hodnotě dědictví však zřejmě nebude přiznáno.

, 15.01.2011

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,


Kostel Vsetín - Dolní Jasenka

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Slavičín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference