Poradna: Otázka úmrtí a dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,prosím o radu.S rodiči se řadu let nestýkám.Dozvím se o jejich úmrtí? Případně na jakou instituci se mám s tímto dotazem obrátit. Děkuji.

, Plzeň-město , 19.03.2023
Odpověď

Automaticky Vám žádné vyrozumění o úmrtí nepřijde. Můžete se o tom dozvědět v rámci dědického řízení - pokud budete patřit do okruhu dědiců, tak Vás vyrozumí notář. Může se však stát, že jako dědic figurovat nebudete (např. v případě, že rodiče nezanechají žádný majetek, že by Vás vydědili atp.), tak pak byste se ani o dědickém řízení nemusela dozvědět. Dozvědět se o případném úmtí můžete tak, že se obrátíte na matriku v obvodu bydliště rodičů s dotazem, zda neevidují jejich úmrtí - je potřeba prokázat Váš právní zájem na získání této informace (tedy doložit rodný list, že jste dcera) a matrika by Vám měla informaci poskytnout.

Pavel Kuchynka , 28.03.2023+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference