Poradna: Otevření dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, měl bych na Vás prosím několik otázek, předem děkuji za jejich zodpovězení. 1) Jak se přesně dotazuje notář na majetek zemřelého? 2) Pokud nějaký majetek nebyl zahrnut do dědictví, jediným řešení je dědictví otevřít, dopsat do usnesení, že ano? Kolik tato služba přibližně stojí? 3) Pokud zemřelá osoba měla nedořešené pohledávky (a nejsou zahrnuty v dědictví, tudíž o nich nikdo ani netuší), je právně vymahatelná dlužná částka na dědicích? Např. i v rámci EU za pokutu v Rakousku? Děkuji za odpovědi Přeji hezký den Jura Bajza

Brno , Brno-město , 20.02.2012
Odpověď

Notář se dotazuje na majetek zůstavitele dědiců, činí dotazy u peněžních ústavů, prověřuje stav v katastru nemovitostí, aj.  Objeví-li se po právní moci usnesení, jímž bylo řízení o dědictví skončeno, nějaký zůstavitelův majetek, popřípadě i dluh, provede soud o tomto majetku dodatečné řízení o dědictví, při odměně notáře se opět vychází z hodnoty dodatečně objeveného majetku. Ano, dědici odpovídají do výše nabytého dědictví za všechny dluhy zůstavitele.

Marta Ptáčková , 22.03.2012

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference