Poradna: Paní doktorko,již jednou jsem se na Vás obracelo radu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Paní doktorko,již jednou jsem se na Vás obracelo radu a děkuji za Vaši odpověď.Vloni mi zemřel otec a zanechal závěť sepsanou u notáře z roku 1996.Asi jsem se špatně vyjádřil. Otec v závěti odkázal svůj majetek mě s tím, že mé sestře má být započten do dědictví, pokud na tom bude trvat,dar v hodnotě 200 000. Jedná se o pozemek.Sestra o otce posledních 10 let nejevila zájem a nyní chce svůj zákonný podíl. Rozumím tomu, že naněj má nárok. Ona ale tvrdí, že hodnota pozemku není tak velká, jak to otec v závěti uvedl,jen asi 20 tis.Daroval jí ho před lety a 20 tis je zřejmě odhadní cena.Závěť otec sepsal u notáře. Nerozumím proto, proč tam notář uvedl 200 000. Která cena platí?pro to započtení? Moc Vám ještě jednou děkuji děkuji.

Kolín , Kolín , 18.05.2010
Odpověď

Pokud jde o cenu toho, co dědic od zůstavitele bezplatně obdržel, vychází se obecně z ceny, jakou měla věc v době darování. Aby však nedocházelo ke zjevné nevyváženosti mezi dědici, mělo by se přihlédnout i k dalším okolnostem – např. k velkému rozdílu v cenách daru v době, kdy byl dědici darován a v době smrti zůstavitele.

, 06.06.2010

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference