Poradna: Peníze na účtě a byt v OV - bezdětná osoba

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, jsem svobodná, bezdětná, rodiče i bratr žijí. Vlastním byt v OV + úspory na účtě přes 700.000,-. Jaká nastane situace pokud se vdám a: A/ nezanechám závět - kdo bude z výše uvedených osob po mě dědit? /budu-li stále bezdětná/ B/ sepíši závět a veškerý majetek (získaný za svobodna) odkáži bratrovi, tzn. nebo musím pamatovat též na rodiče? C/ bude mít nárok na peníze z účtu též můj manžel, v případě že na tento účet budu vkládat peníze i po svatbě? nebo mi doporučujete založit dnem svatby "nový manželský" účet, kam přispívají oba manželé? v žádném případě nechci, aby majetek z"doby za svobodna"dědil můj budoucí manžel, neboť se na něm jinak nepodílel, naopak on přijde do manželství s dluhem na své hypotéce. Děkuji za vysvětlení.

Praha , Praha 1 , 10.12.2012
Odpověď

Pokud se vdáte a následně byste zemřela bez sepsané závěti, bude po Vás vše dědit Váš manžel. Rodiče ani bratr by nedědili. Poud sepíšete závěť, kde veškerý svůj majetek odkážete bratrovi, pak je tato závěť platná. Na rodiče ani na manžela v závěti pamatovat nemusíte. Neopominutelní dědicové jsou pouze Vaši případní potomci. Veškeré Vaše úspory z doby před svatbou jsou Vaše výlučné vlastnictví. Nicméně pro průhlednější řešení v případném dědickém řízení doporučuji založit účet nový. Notář by totiž mohl mít za to (zvlášť v případě dlouholetého manželství), že tyto peníze jsou společným jměním manželů.

Marta Ptáčková , 20.12.2012Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference