Poradna: Placeni dluhu po ukonceni dedickeho rizeni

Sekce: Dědictví

Otázka:

Otec zemrel v breznu 2018. Dedictvi bylo ukonceno v lednu 2019, nabylo pravni moci.Zdedila jsem 1/2 RD a dluh. Účetni firma, ktera vedla otci ucetnictvi predlozila notari neuhrazenou fakturu 1486,- kc pro OU.Dluh jsem OU zaplatila. Ozval se mi hned OU, ze mam uhradit za otce dalsi neuhrazene faktury z roku 2016,2017.Zajimalo by me zda mam platit i tyto dluhy? dekuji

, Ústí nad Orlicí , 01.02.2019
Odpověď

Je nutno posoudit, zda jsou pohledávky oprávněné či nikoliv. Pokud ano, tak jako dědic za dluhy zemřelého odpovídáte (pokud byla uplatněna výhrada soupisu pozůstalosti, tak pouze nejvýše do výše hodnoty zděděného majetku).

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference