Poradna: platba dědické daně

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, před dvěma měsíci zemřel můj otec. Nyní řešíme, kolik budeme platit za vyřízení veškerých úkonů od notáře a zda budeme platit dědickou daň? Přímí dědici jsme já, moje matka a můj bratr. V předmětu dědictví je náš dům a dvě garáže. Vše bylo psané na mého otce. Zajímalo by mě, jaký poplatek se vypočítává z hodnoty majetku a zda platí, že čím víc je majetek oceněn, tím víc budeme platit. Např. jsem slyšela názor, že máme vše podhodnotit na co nejmenší částku, aby nebyl poplatek příliš vysoký. Nebo je jedno, na kolik nemovitosti ohodnotíme? Prosím o radu, jak tedy ve věci postupovat. Děkuji

Litoměřice , Litoměřice , 12.12.2012
Odpověď

Máte pravdu, odměna notáři se vypočítává z hodnoty dědictví. Tzn. čím vyšší je hodnota nemovitostí, tím více notáři zaplatíte. Nemovitosti však bude oceňovat znalec, toto nemůžete udělat sami. Resp. se lze s notářem domluvit, že se jeho odměna určí i bez provedení odhadu. Toto je však čistě na uvážení notáře. Co se týká dědické daně, jakožto přímí příbuzní dědickou daň platit nebudete.

Marta Ptáčková , 20.12.2012

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference