Poradna: Po smrti mé matky, začal otec žít s paní, která má

Sekce: Dědictví

Otázka:

Po smrti mé matky, začal otec žít s paní, která má dvě dcery. Jedné z nich údajně daroval byt, který původně sdílel s naší zemřelou matkou. Byt byl následně o proti jiným velice rychle převeden do osobního vlastnictví mého otce. Ten jej údajně daroval bezplatně dceři paní s kterou žil v jejím bytě - údajně notářsky potvrzeno. Ta následně byt prodala za tržní hodnotu a peníze si nechala pro svoji vlastní potřebu. Dnes po smrti mého otce, lze se dobrat nějaké spravedlivosti, ze jeho vlastní tři děti, nebyly účastníky tohoto řízení. Jakým způsobem postupovat u notáře. S pozdravem M. Miskova

Brno , Brno-město , 15.05.2007
Odpověď

Ve Vašem dotazu se to hemží slovem „údajně“, proto bych Vám, pokud si nejste jista, kdo byt vlastní, poradil, abyste se podívala do katastru nemovitostí, kde bude vlastník jistě uveden, stejně jako ve sbírce listin smlouvy, na základě kterých byl byt převeden! Nicméně pokud byl byt pouze jeho, mohl si s ním udělat, co chtěl, a vy jste žádnými účastníky prodeje jeho bytu být nemohly! Pokud jde o převod bytu na otce, tam záleží na znalosti konkrétních okolností, takže to nejsem schopen posoudit.

Jiří Švehla , 30.05.2007





Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno




+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference