Poradna: Po smrti otce a zdědění nemovitosti mě bude sestra

Sekce: Dědictví

Otázka:

Po smrti otce a zdědění nemovitosti mě bude sestra vyplácet z poloviny domu.Tvrdí ale,že nemá peníze.Je nějaká časová lhůta do kdy mě musí vyplatit?Předem děkuji za odpověď.

, 20.02.2010
Odpověď

Jste-li dědicem společně se sestrou a zavřela-li jste při dědickém řízení u notáře se sestrou dědickou dohodu a v této dohodě jste se dohodly na lhůtě, v níž je Vám sestra povinna Váš podíl vyplatit, pak musí sestra respektovat tuto lhůtu. Ze zákona lhůta pro vyplacení dána není. Pokud jste si lhůtu nedohodly, pak musíte sestru k vyplacení podílu vyzvat (písemně) a lhůtu jí stanovit. Samozřejmě se lze dohodnout na splátkách dle možností Vaší sestry.

Jiří Hora , 07.03.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference