Poradna: Po úmrtí sestry začne dědické řízení.Na bankovní účet

Sekce: Dědictví

Otázka:

Po úmrtí sestry začne dědické řízení.Na bankovní účet zemřelé sestry jsem ukládal své vlastí peníze.Mohou oprávnění pozůstalí v děditském řízení ve shodě požadovat, aby tato mnou uložená částka nebyla součástí děditského řízení? Děkuji.

, 12.05.2008
Odpověď

Především musíte Vaši pohledávku přihlásit do dědictví. Prostředky jako takové nelze z dědictví vyjmout. Dojde-li mezi dědici k dohodě, pak nebude problém, aby Vám tyto prostředky z dědictví vyplatili. Pokud k dohodě nedojde, musíte podat příslušnou žalobu a skutečnost, že prostředky na účtu Vaší sestry nebyly její, ale Vaše bude nutno nějakým hodnověrným způsobem prokázat.

, 12.06.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference