Poradna: Pohřební služba po mně pořaduje zaplacení nájmu za

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, pohřební služba po mně pořaduje zaplacení nájmu za hrob na období 2010 - 2030. Odůvodňuje to novým zákonem, který nám to ukládá. Nemám s nimi žádnou smlouvu, nájem je zaplacen do roku 2013. Nyní zemřel otec a při placení pohřbu mi bylo sděleno, že musím jednorázově uhradit tento nájem na určené období. Je to správný postup? Děkuji

Hranice PR , Hranice (okres Přerov) , 24.11.2010
Odpověď

Právo užívat hrobové místo vzniká na základě Nájemní smlouvy na hrobové místo uzavřené mezi provozovatelem pohřebiště a nájemcem hrobového místa. Pokud jde o hrobové místo, do kterého jsou ukládány lidské pozůstatky (zemřelý člověk při pohřbu), musí být smlouva uzavřena na dobu odpovídající tlecí době stanovené Řádem veřejného pohřebiště. Pokud jde o uložení zpopelněných ostatků může být nájemní doba i na dobu kratší. Nevím proč na Vás chce pohřební služba nájem na dobu 20 let, protože z ekonomického hlediska je to pro ni nevýhodné.zákon který vztahy na pohřebišti upravil je z roku 2001, a to již určitě není nový zákon.

Julius Mlčoch , 01.12.2010

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference