Poradna: Pokud se ptám na zodpovězenou otázku,předem se omlouvám.Manželovi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,pokud se ptám na zodpovězenou otázku,předem se omlouvám.Manželovi zemřela teta /sestra jeho otce/a následně po ní i tetina dcera-manželova sestřenice,která neměla ani děti ani manžela a žila sama.Manžel byl vyzván aby zařídil pohřeb sestřenice a osloven notářkou vyřizující pozůstalost aby sehnal všechen majetek,kontakty a zmapoval poslední rok života sestřenice.Vše jsme sehnali a nutno podotknout,že vzhledem k tomu že sestřenice byla alkoholik nebylo to snadné.V kanceláři pak paní notářka sdělila manželovi,že mu děkuje za vyčerpávající informace a že ze zákona není dědic a vše zdědí stát.Závět samozřejmě není.Je to tak správně? Děkuji předem za odpověd.

Mělník , Mělník , 31.01.2008
Odpověď

Správné je to pouze za předpokladu, že již nežije manželův otec. Pokud ještě žije, měl by dědit on. Pokud nežije, dědictví skutečně připadne státu. Pokud se ptáte, zda je správné, že notářka nechala otce, aby vše zjistil sám a až pak následně mu řekla, že dědit nebude, tak to mě z etického hlediska správné nepřipadá, nicméně se s tím nedá nic dělat. Úspěšně chtít po notáři uhradit náklady, které Vám eventuálně v souvislosti se zjišťováním majetku sestřenice vznikly, může být problematické.

Jiří Švehla , 25.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference