Poradna: potřebovala bych poradit v této záležitosti. Mám dvě

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, potřebovala bych poradit v této záležitosti. Mám dvě děti z prvního manželství, již zletilé a dítě z dalšího vztahu nezletilé. Můj druh, který je otcem dítěte je zadlužený. Chtěla bych vědět, jak postupovat v závěti, aby můj mladší syn nepřišel o dědictví po mě. Vlastním rodinný domek a pozemek.Děkuji mnohokrát za radu.

Chrudim , Chrudim , 09.08.2010
Odpověď

Nejste-li vdaná, jsou vašimi zákonnými dědici pouze všechny vaše děti. Ve prospěch některého dítěte lze sepsat závěť, ale ostatní děti jsou tzv. neopomenutelnými dědici, což znamená nezletilým potomkům se musí dostat aspoň tolik, kolik činí jejich dědický podíl ze zákona, a zletilým potomkům aspoň tolik, kolik činí jedna polovina jejich dědického podílu ze zákona. Pokud závěť tomu odporuje, je v této části neplatná, nedošlo-li k vydědění uvedených potomků. Nemá-li váš druh jiné děti, pak jediným jeho dědicem bude váš společný syn. Syn má možnost dědictví po otci odmítnout, pokud je zřejmé, že pasiva převyšují aktiva.

, 17.08.2010

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference