Poradna: Pozůstalost po babičce

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu. Obdržely jsme dopis od notáře ohledně pozůstalosti po smrti naší babičky. Babička měla 4 děti, jedním z nich byl náš otec, který je již po smrti, tudíž jsme já a moje sestra další dědicové. Jelikož jsme s babičkou nebyly více než 20 let v kontaktu, nemáme vůbec tušení, co je předmětem dědictví. Má otázka zní: sdělí nám notář, co je předmětem dědictví, abychom se mohly rozhodnout, zda ho přijmeme či odmítneme? Jaká je lhůta pro přijmutí/odmítnutí dědictví? Musíme se dědického řízení osobně zúčastnit? Děkuji za Vaši odpověď.

Ostrava , Ostrava-město , 05.10.2011
Odpověď

Ano, notář je povinen vám podrobně sdělit, co je předmětem dědictví a zároveň vás poučí o vašem právu dědictví odmítnout. Na odmítnutí dědictví máte lhůtu 1 měsíc, která začne plynout od okamžiku, kdy vás notář řádně o vašem právu odmítnout dědictví poučí. Dědického řízení se nemusíte zúčastnit osobně, můžete někoho zmocnit, aby vás zastoupil.

Marta Ptáčková , 27.11.2011

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference