Poradna: Pozůstalost po babičce

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,chtěla jsem se u vás informovat ohledně pozůstalosti po mojí babičce.Moje babička měla ve vlastnictví byt,ale umřela v domově seniorů.Měla z prvního manželství dvě děti(tátu a tetu) a dceru z druhého manželství,která s námi vůbec nechce komunikovat.Řekla nám na poslední chvíli kdy bude rozloučení abychom tam nestihli dojet včas.Chtěli sme pohřeb zaplatit,ale i tak s námi nechtěla jednat.Jen by mě zajímalo co se stalo s jeji pozůstalostí,protože si myslím že ani nepřiznala své dva sourozence,a to mi příjde nevhodné.Nevíte jak zjistím který notář to měl na starost?Bydlela v Břeclavi.Nebo co by se dalo s tím dělat?Dělám to jen kvůli naší rodině.Děkuji předem za odpověď.Hezky den.

Znojmo , Znojmo , 04.11.2012
Odpověď

Obraťte se na Okresní soud v Břeclavi s dotazem, který notář dědictví po babičce projednával, či stále projednává a následně jej kontaktujte. Pokud bylo dědictví již skončeno, tak není vše ztraceno. Jakožto oprávnění dědicové se Vás otec a teta mohou po své sestře domáhat svého dědického podílu, a to i soudně.

Marta Ptáčková , 11.11.2012

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference