Poradna: Pozůstalost po otci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chci Vás požádat o radu. Před několika týdny nám zemřel otec. Pozůstalí jsou tří - jeho druhá manželka a já se sestrou. Za manželství si otec a jeho manželka založili vkladní knížku, která byla na její jméno(byla majitelkou)-otec tam figuroval jako disponující osoba bez omezení. Na tento účet za života dala otcovi matka dar a poté zde otec vložil dědictví po matce (z prodeje bytu), část peněz z tohoto prodeje však měli v hotovosti doma. CCa 10 dnů před smrtí manželka vybrala velkou část peněz z účtu, poté když byl v nemocnici vybrala zbytek a knížku zrušila. Mě a setře tvrdí, že jsou peníze utraceny, protože v době kdy je vybrala ještě žil. Jak bude prosím notář a případně soud v této věci rozhodovat? Jednalo se o peníze z dědictví otce - budou tedy zahrnuty do SJM nebo se dědí rovným dílem? jak to bude s hotovostí z prodeje bytu po otcově matce?

Brno , Brno-město , 14.07.2013
Odpověď

Peníze by neměly být zahrnuty do SJM a budou tak součástí dědictví.Pokud však matka peníze vybrala a bude tvrdit, že jsou již utraceny, je na Vás prokázat opak, což může být složité.

Marta Ptáčková , 14.07.2013

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference