Poradna: Před 14 lety zemřel tatínek.Měli s maminkou v zahrádkářské

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Před 14 lety zemřel tatínek.Měli s maminkou v zahrádkářské kolonii na pronajatém pozemku vlasní chatičku, kterou maminka při dědickém řízení po tatínkovi na notářství nenahlásila. Na katastru nemovitostí je však zapsána -stále asi na jméno tatínka.Nyní zemřela i maminka a my nevíme, zda vlastnictví chatičky přiznat při dědickém řízení, nebo jak postupovat, abychom se zezapletli do nějakých problémů.Děkuji za radu.

Hošťálková , 04.11.2008
Odpověď

Bude-li po projednání dědictví zjištěn další majetek zůstavitele, provede se o něm dodatečně dědické řízení. Zde tedy musí nejprve proběhnou dodatečné řízení o majetku otce a po jeho pravomocném skončení se projedná i dědictví po matce.

Jiří Hora , 01.03.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference