Poradna: před 2 mesíci nám zemřel otec, který měl syna z prvního

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, před 2 mesíci nám zemřel otec, který měl syna z prvního manželství - nevideli se 30 let, ale bude přizvák k dědickému řízení. 1/2 roku před smrtí vybral otec větší fin. částku ze svého účtu a tyto peníze daroval mě a mojí sestře/nemáme to písemně/. Paní notářka si nechala poslat výpisy z účtu a našla tam tento výběr. Moje otázka zní, jestli tyto peníze spadají do dědictví a zda jsme povinni dokládat notářce kde a na jaké účely jsme peníze použili? Děkuji za odpověď

Olomouc , Olomouc , 29.11.2007
Odpověď

Tyto peníze jako takové do dědictví nespadají, jelikož byly či jsou již ve Vašem vlastnictví, a tedy nejste v žádném případě povinni dokládat, na co jste je použili. Protože Vám však byly otcem-zůstavitelem darovány, a s největší pravděpodobností se nejednalo o darování obvyklé, bude jejich výše pravděpodobně započtena na Váš dědický podíl. To je povinnost soudu vyplývající ze zákona. Podmínkou tohoto zápočtu však je, aby se notář o tomto darování dozvěděl. Pokud se to nedozví, nemůže být samozřejmě nic započteno.

Jiří Švehla , 22.12.2007

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference