Poradna: Před měsícem mi zemřela babička, bydlela v baráku který

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, před měsícem mi zemřela babička, bydlela v baráku který je psaný 1/2 na taťku a z 1/2 na mé bratrance (babičiny vnuci) kteří se k babičce 15 let neznajíli, ani ji nenavštivili . Taťka platí od doby jejího úmrtí veškeré náklady tj. pohřeb , ale i náklady které vznikli za jejího života, ale vyúčtování přišlo po úmrtí babičky a tatka tyto náklady zaplatil za babičku (jedná se např. o telefon) avšak až po její smrti. Notářka nám tvrtí, že tyto náklady nelze zahrnout do dědictví i když vznikli, ted přemyšlíme, že další vyúčtování telefonu nezaplatíme a budeme čekat co bude následovat. Telefon šel zrušit až po vystavení úmrtního listu a ten vystavili cca 20 dní po úmrtí, tak cca 2 měsíční platby za telefon tatka musel zaplatit, za babičku, ale bylo to už v době po smrti babičky, to samé je i s inkasem, které platila babička, jsou to náklady po babičce, ale nelze je (dle mínění notářky) zahrnout. Můžete nám poradit jestli přístup notářky jse správny? protože přeci není možné postihnout tatku za to že je zodpovědnější a veškeré účty po babičce platí. ?

Jaroměř , Jaroměř , 21.10.2008
Odpověď

Domnívám se, že náklady, které vznikly po smrti babičky, skutečně nelze zahrnout do dědictví. Smlouva mezi babičkou a telekomunikační společností pravděpodobně zanikla její smrtí, případně přešla na jiný subjekt. Pokud Váš otec již zaplatil, ač sám nebyl z příslušné smlouvy k tomu povinen, pak by mohl požadovat vydání bezdůvodného obohacení po tom, který je ze smlouvy k tomu povinen. Pokud smlouva zanikla smrtí babičky, pak by toto mohl požadovat po telekomunikační společnosti.

, 01.03.2009

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference