Poradna: Před třemi měsíci mi zemřela teta a před 14 dny její

Sekce: Dědictví

Otázka:

Před třemi měsíci mi zemřela teta a před 14 dny její manžel, můj strýc.Nezanechal po sobě žádnou závěť, byli bezdětní. Po své ženě zdědil po proběhlém dědickém řízení všechen majetek. Strýc má ještě sestru, mojí matku. Měl ještě jednu sestru, která ale již zemřela a měla jednu dceru, mojí sestřenici. Ze zákona dědí moje matka a moje sestřenice každá jednou polovinu dědictví? Když se moje matka vzdá dědictví ve prospěch svých dětí, tj. mne a mých dvou sourozenců jakým způsobem se rozdělí pozůstalost? Děkuji za odpověď

Červený Kostalec , Červený Kostelec , 25.11.2007
Odpověď

Ano, Vaše matka a sestřenice budou dědit každá jednu polovinu dědictví po Vašem strýcovi. Pokud se matka vzdá dědictví, nabudete její podíl (tedy ½ dědictví) Vy a Vaši sourozenci, všichni rovným dílem. Každému z vás dětí tedy připadne 1/6 z celého dědictví. Na podíl sestřenice to nemá žádný vliv.

Jiří Švehla , 22.12.2007

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference