Poradna: predem bych chtela podekovat za odpoved.. Abych vysvetlila

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den, predem bych chtela podekovat za odpoved.. Abych vysvetlila situaci: Po smrti maminky si otec nasel pritelkyni s kterou se chce brat. Jeste pred snatkem se chce s nami vyrovnat s dedictvim po zemrele mamince, tedy se mnou a s moji sestrou. Chtela bych se zeptat na jakou cast majetku mam podle zakona pravo, pokud celkovy majetek rodicu je v hodnote cca 1 200 000Kc. Je to jedna sestina? A jestli si muzu vybrat kterou cast majetku chci (napr. chatu, kterou otec nechce dat, v hodnote cca 150 000kc). A jestli se do dedictvi pocita hodnota auta a stav spolecneho uctu. A kolik stoji oceneni majetku, toto oceneni je stare asi 7-8 let.. Jeste jednou dekuji za pomoc s pozdravem DM

Jevíčko , 12.05.2008
Odpověď

Do dědictví po Vaší mamince spadá polovina celkového majetku rodičů, tj. majetek v hodnotě cca 600.000,-Kc. Do dědictví se počítá polovina společného auta rodičů a polovina společného účtu. Z majetku dědictví máte každý z vás (Vy, sestra a otec) nárok na jednu třetinu. Jestliže ohledně tohoto majetku neuzavřete dědickou dohodu, kterou následně soud schválí. V případě, že dohodu neuzavřete, bude vám připsáno dědictví podle dědických podílů, což v případě nemovitostí znamená, že bude každý z vás mít jednu šestinu.

, 12.06.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference