Poradna: Přeji Rodiče mi loni darovali jejich byt. Byt byl

Sekce: Dědictví

Otázka:

Přeji dobrý den Rodiče mi loni darovali jejich byt. Byt byl zapsán v katastru nemovitostí na oba rodiče (SJM). Cena bytu 1000000Kč (dle znaleckého posudku pro darovací daň). Tatínek v lednu 2008 zemřel. Až nyní, po smrti tatínka, mi maminka řekla, že mám ještě 2 nevlastní sourozence. Tatínek měl tyto 2 děti s dalšími 2 ženami. Moje maminka prý tyto 2 tatínkovi děti nikdy neviděla. Po darování bytu se rodiče přestěhovali do jiného bytu, do pronájmu. Tatínek po sobě nezanechal žádný majetek, kromě svých osobních věcí. Bude se do dědického řízení započítávat darovaný byt od rodičů a budu muset nějak vyplatit nevlastní sourozence? Za odpověď předem děkuji S pozdravem Gabriel Baják

Prostějov , Prostějov , 01.02.2008
Odpověď

Nevlastní sourozence nijak vyplácet nebudete muset. Darování bytu by se v dědickém řízení projevilo pouze tak, že by cena tohoto bytu, tedy 1 milion Kč, byla započtena na Váš dědický podíl. Pokud však po sobě tatínek opravdu vůbec nic nezanechal, příp. hodnota jeho majetku (osobních věcí) je pouze nepatrná, tj. do cca 10 000 Kč, bude dědické řízení zastaveno a takovýto nepatrný majetek vydán tomu, kdo se postaral o pohřeb. Z právního hlediska tedy tatínek žádné dědice mít nebude, protože není co dědit. Domnívám se, že ve Vašem případě by mělo být takto postupováno.

Jiří Švehla , 25.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference