Poradna: Přeplatek elektřiny - dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vysoký by měl (mohl) být poplatek notáři za dědické řízení, které musíme otevřít. Na manželova dědečka byla psána smlouva o dodávce elektřiny. Ačkoliv je manžel vlastníkem nemovitosti, přeplatek který vznikl u této smlouvy se po dědečkově smrti nemůže vyplatit manželovi, ale podle energetické společnosti musí projít dědickým řízením. Bojíme se ale, aby pak poplatek za služby notáře nebyl vyšší než celý přeplatek. Jedná se o částku cca 8500Kč. Děkuji Dostálová

Týniště nad Orlicí , Týniště nad Orlicí , 12.07.2013
Odpověď

Odměna notáři se vypočítává z hodnoty dědictví. Přesnou výši lze vypočítat podle notářského tarifu, jde o cca 1%-2% z hodnoty dědictví (+ si notář může zaúčtovat hotové výdaje). Pokud je součástí dědictví částka 8.500,- Kč, bude se odměna notáře pohybovat v rámci stovek korun.

Marta Ptáčková , 14.07.2013

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference