Poradna: převod plateb energií

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, družka mého otce, který zemřel a nezanechal závěť si bez jaké koliv domluvy nechala převést platby za energie elektriku, plyn na sebe. Jsme dvě děti jeden syn je nezletilý. Co musíme učinit, abychom ji v tomto jednání zabránili do doby než bude vyřízené dědíctví a platby byly převedeny na nás jako zákonné dědice. Je zřejmé, že tyto platby potom bude uplatňovat v dědickém řízení a bude vše napadat a prodlužovat. Ve výpisu z katastru je jediným vlastníkem domu i bytu v osobním vlastnictví otec.

Plzeň , Plzeň-jih , 24.01.2012
Odpověď

Přepis energií nezakládá družce zůstavitele nějaké právo k bytu. Družku můžete vyzvat, aby se takového jednání zdržela, příp. požádejte notáře, aby zajistil dědictví.

Marta Ptáčková , 22.02.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference