Poradna: přítel zemřel při autonehodě cca před rokem a půl.Byl

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, přítel zemřel při autonehodě cca před rokem a půl.Byl rozvedený a z manželství měl 1 dítě. V době kdy probíhalo majetkové vypořádání jsme spolu již žili a já jsem mu poskytla peníze na vyplacení manželky.S tou se nyní o peníze soudím,protože u notáře zamítla všechny dluhy i pohřebné.Pohřebné jí soud ovšem neuznal a dal k proplacení.Nicméně v tutu chvíli je prodaný byt, který vlastnil přítel.Peníze postupně poputují na účet jeho bývalé ženy,jakožto zákonné zástupkyně nezletilého.Dostala již vyplacenou pojistku a poslední mzdu.Má otázka zní,jak probíhá hospodaření, resp. čerpání peněz, které náleží nezletilému.Je útlého věku-chodí do školky.V tuto chvíli již vyčerpala řádově 100 000 Kč - uhradila své dluhy,nakoupila nábytek,letenky na dovolenou,zaplatila dluh u advokáta za dobu,kdy jí zastupoval u rozvodu a u vypořádání SJM.Tedy opět dluhy její.Nějak nemůžeme pochopit,jak je možné,že lze takto čerpat peníze aniž by to bylo nějakým způsobem trochu hlídané.Lze aby do celé situace zasáhli rodiče přítele, kteří mimo jiné mají podanou žalobu na styk s vnukem.Již rok ho nesměli vidět.Děkuji.Monika

Praha , Praha 1 , 12.01.2008
Odpověď

Pokud jde o peníze, tedy majetek, který náleží dceři Vašeho přítele, je její matka povinna je spravovat s péčí řádného hospodáře. Majetková podstata patřící dítěti může být dotčena jen v případě, že by vznikl nezaviněně ze strany matky hrubý nepoměr mezi majetkovými poměry dcery a jejími. Výnosu majetku dcery lze použít nejprve pro jeho vlastní výživu a teprve potom přiměřeně i pro potřebu rodiny. Pokud jde o nakládání s majetkem dcery, tak pokud nejde o běžnou záležitost, je k tomu třeba schválení soudu, jinak je neplatné.

Jiří Švehla , 05.02.2008Inzerce z regionu

Hrob
Region: Praha 4
poptávka, 4.9.2021, 14:54
Kamenictví v pohřebnictví

Koupím nebo převezmou pronájem urnového hrobu...
nabídka, 1.9.2021, 14:10
Kamenictví v pohřebnictví

PRODÁM udržovaný hrob na Vršovickém hřbitově....


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - I.P.Pavlova


POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 1 - Staré město


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - Nové město


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Pohřební služba Atropos, s.r.o

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 7


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference