Poradna: prodej domu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den, chtela bych se zeptat na to, jestli mam narok dedit cast z prodaneho domu mych rodicu? Matka je uz rok paralizovana, nemluvi, nekomunikuje, nevnima ...mela mozkovou mrtvicku. Zije s mym bratrem a jeho rodinou, staraji se o ni v CR, pobiraji jeji duchod. Ja ziju 4 roky v USA a bratr se mnou ukoncil veskerou komunikaci, protoze jsem se mezitim nez se to stalo s nasi matkou vdala tady v USA a jemu se to nelibi. Ted jsem se nahodou od moji kamaradky dozvedela, ze on prodava matcin dum. Matka zrejme nenechala zadnou zavet, nebo ja alespon o nicem nevim. Jak je mozne, ze kdyz ona je ted vlastne nesobestacna, nebo jak to mam rict, neni schopna vnimat ani o nicem rozhodovat ...jakto, ze on muze ten dum prodavat? Ja bych tam mela mit jeste svuj maly podil po nasem otci, ktery zemrel v roce 1979. Jak to vlastne vsechno je? Dekuji vam moc za odpoved!

Florida , 28.05.2013
Odpověď

Možností je více. Doporučuji zjistit na kastastru nemovitostí, kdo je vlastníkem domu. Pokud Vy tam jako spoluvlastník budete uvedena (byť jen s malým podílem), bratr dům jako takový prodat nemůže. Pokud jako vlastník domu bude uvedena Vaše matka (ať už společně s bratrem nebo sama) je otázkou, jak bratr dosáhl toho, že dům může prodat. Pokud matka nebyla schopna bratrovi udělit plnou moc, je možné, že toto bratr řešil přes soud, případně přes opatrovníka. Možností je mnoho, na základě uvedených informací však bohužel nedokážu odpovědět přesně.

Marta Ptáčková , 28.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference