Poradna: promlceci doby

Sekce: Dědictví

Otázka:

dobrý den,po 6 letech/letos,ale se zpetnym ucinkem v r 2011 nabylo pravni moci/ bylo konecne ukonceno dedicke rizeni po nasem otci,delime s bratrem kazdy polovinu se zakona,mimo jine i dum. Bezprostredne po smrti otce jsme neukoncili smlouvu na plyn ani elektrinu,/2006/ ,ale az v roce 2007. Na obojim zustaly nedoplatky. V roce 2010 jsem byli osloveni exekutorem k zaplaceni pohledavky za plyn. Po udivu,ze jeste neni stale rozhodnuto,mi bylo doporuceno,abych zaplatila castku ve vysi predpokladaneho podilu, coz jsem na rozdil od bratra ucinila. Stran elektriny zadna upominka / pouze r. 2008/ neprisla. Muj dotaz je,zda doslo k promlceni pohledavky za elektrinu a jak ma bratr resit neuhrazenou pohledavku za plyn. Dekuji. P.S. Vztahuje se promlceni i na dalsi ukony? napr. odhad na dum a dalsi stary 6 let ?Diky.

praha , Praha 1 , 17.06.2012
Odpověď

Pokud ohledně pohledávky za elektřinu neproběhlo soudní řízení, je nyní už promlčená. Neuhrazenou pohledávku za plyn doporučuji co nejdříve zaplatit, ta se vzhledem k probíhající exekuci nepromlčí.

Marta Ptáčková , 09.09.2012

Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference