Poradna: prosial bych oradu.10.12.2009 nám umřela maminkam.Náš

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,prosial bych oradu.10.12.2009 nám umřela maminkam.Náš nevlastní otec řekl,že nemáme nárok na žádné dědictví,že se vše převedlo na něj.Měli auto,keré nabyl v manželství ,družstevní byt ,ale tam je psán jen on taky v manželství,nábytek elektroniku a vše měli společně v mamželství.Prosíme o radu,víme že maminka to tak nechtěla a tak mu věřila,že udělá vše tak jak má,ale opak je pravdou.Byli 28let svoji.Vše co měli tak měli jako manželé.Děkuji za odpověď.

osoblaha , 15.11.2010
Odpověď

Měli-li vaše maminka a váš nevlastní otec veškerý majetek ve společném jmění manželů, pak se nejprve rozhodne o obvyklé ceně tohoto majetku v době smrti zůstavitele a podle zásad uvedených v občanském zákoníku určí, co z tohoto majetku patří do dědictví a co patří pozůstalému manželovi. Jako potomci jste tzv. neopomenutelnými dědici. Doporučuji kontaktovat advokáta.

, 01.12.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference