Poradna: Prosím dne 24.1.07 mi zemřel otec a dodnes mi notářka

Sekce: Dědictví

Otázka:

Prosím dne 24.1.07 mi zemřel otec a dodnes mi notářka tvrdí, že ještě nedostala vyjádření ze soc. sprav. v Praze o výši jeho důchodu, že je musi znova urgovat. Pak mi řekla když se důchodu zřeknu tak bude jednat... Má otázka: existuje nějaká lhůta do kdy musí soc. sprava v Praze dodat notářce výpočet důchodu k dědickému řízení? děkuji SKOŘEPA

Trutnov , Trutnov , 02.06.2007
Odpověď

Vážený pane Skořepo, žádná lhůta pro dodání vypočtu důchodu stanovena není, avšak z obecných zásad fungování státní správy vyplývá, že orgán sociálního zabezpečení by měl jednat co možná nejrychleji. Nejsem si však ve Vašem případe úplně jist, zda je chyba pouze na straně správy sociálního zabezpečení.

Jiří Švehla , 10.07.2007

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference