Poradna: Prosím dotaz:Naše máti před 25letyzdědila po rodičích

Sekce: Dědictví

Otázka:

Prosím dotaz:Naše máti před 25letyzdědila po rodičích pozemky.Na nich jsou chaty jiných vlast.Před 10lety nám dětem prodala,darovala poz.Nedávno se objevila pí,vytáhla kupní smlouvu na 2300m2,kde je nyní 5 chat,i jedna její.Smlouva je z r.1950,podmínkou platnosti je zde uveden souhlas JNV s prodejem (zcizení půdy v r.1950).Souhlas nebyl dán,notář tedy smlouvu nezaregistroval na PK.Otec matky tyto poz.obhospodařoval a nadále vlastnil až do r.1958,kdy je dal do JZD.Naše máti je řádně zdědila(prodala poté nám).Paní našla geom.plán k neschválené smlouvě,dala vytyčit,podala na Katastr a ten nám záznamem dal duplicitu vlastnictví zemřelých rodičů této.Ona v děd.rozhodnutích o pozemcích nemá nic,po matce má uvedeno,že poz.který užívá je vlastnictví naší máti LV 142.Má paní nějakou cestu k napadnutí kupních smluv,dědictví naší máti,obnovu jejich dědictví po 30 letech?Máti tyto nabyla rozh.Okr.soudu v HK před cca 22lety.My jsme od ní v dobré víře koupili.V r.1990 JZD též tyto vrátila naší máti.Ta pí a její rodiče nikdy 2300m2neužívali,jen oplocených 350m2 až doteď.Další info zašlu.Moc děkujeme Gelbič j.HK

Hr.Králové , 30.09.2008
Odpověď

Náš občanský zákoník chrání dobrou víru a proto jsem přesvědčen, že Vaše matka nemovitosti nabyla vydržením. Na kvalifikovanou odpověď by bylo nutné blíže se seznámit s příslušnými dokumenty. Doporučuji Vám s tímto dotazem obrátit se na advokáta.

Jiří Hora , 01.03.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference