Poradna: Prosím o kontakt na pracoviště ministerstva spravedlnosti

Sekce: Dědictví

Otázka:

Prosím o kontakt na pracoviště ministerstva spravedlnosti ČR, které eviduje dědická řízení. Před několika lety nám zemřel strýc, který byl sám, bezdětný, takže dědictví bylo zřejmě projednáno jako "odúmrť" ve prospěch státu. Přitom jsme se my, tři sourozenci, při dědictví po babičce (matka v té době byla již mrtvá) dědictví vzdali v jeho prospěch, protože se jednalo především o zemědělskou půdu a o n byl sedlák. Na ústřední evidenci obyvatel mi sdělili, že existuje při MS rejstřík projednaných dědictví a tam bych podle jména a data narození (víc nemám k dispozici) zjistila co a jak. Moc děkuji za odpověď.

v Praze , České Budějovice , 09.01.2008
Odpověď

Musím se přiznat, že o žádné takové evidenci na ministerstvu spravedlnosti nevím. Pokud na ně však sháníte kontakt, tak Vás můžu odkázat na webové stránky ministerstva www.justice.cz, kde si lze příslušný kontakt vyhledat. Co a jak bylo projednáno v dědickém řízení by bylo možno zjistit i na soudě, který dědictví projednával. Je to okresní soud příslušný podle místa posledního pobytu Vašeho strýce.

Jiří Švehla , 05.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference