Poradna: Prosím o odpověď.Mám manžela,který má syna z předchozího

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,prosím o odpověď.Mám manžela,který má syna z předchozího manželství.Moji rodiče postavili dům.Můj otec je po smrti,matka mi dům chce darovat,já budu vyplácet sestru ze svých peněz.Dům je tedy po mých rodičích,darovaný mně,sestra vyplácena z mých prostředků.Mám dvě dcery.Budu muset vyplácet nevlastního syna,se kterým nemám vůbec nic společného v případě manželovi smrti?Nepřeje si to ani manžel.Případně prosím o radu,jak zajistit,aby se na dědictví domu podílely jen naše dcery,nikoli nevlastní syn.Pomohla by darovací smlouva na dceru(y)?Moc děkuji za odpověď.

ústecký kraj , 07.12.2009
Odpověď

Jestliže jste syna svého manžela neosvojila, pak tento není Vaším zákonným dědicem. Pokud tedy chcete mít jistotu, že dům, kterým Vám darovala Vaše matka nakonec připadne Vašim dcerám, bude nejjednodušším řešením odkázat předmětný dům dcerám v závěti (manžel totiž není Vaším neopomenutelným dědicem). V případě, že byste závěť nesepsala, dědily by po Vás Vaše dcery, ale též Váš manžel, a to každý 1/3 (apo manželovi pak jeho děti). Zemře-li Váš manžel dříve než Vy, pak nebude nutno ani závěť sepisovat, nebo Vašimi jedinými dědici budou dcery. To vše platí za předpokladu, že matka daruje dům výhradně do Vašeho vlastnictví.

Julius Mlčoch , 16.12.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference