Poradna: Prosím o odpověď. Žiji s přítelkyní 7 let v rodinném

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o odpověď. Žiji s přítelkyní 7 let v rodinném domě, který vlastníme každý jednou polovinou. Má přítelkyně je vážně nemocná a bohužel lékaři potvrdili, že mezi námi již dlouho nebude. Z bývalého manželství má dva již dospělé syny. Samozřejmě, že uhradím veškeré výlohy s pohřbem. Budu přizván k dědickému řízení a jaký mám nárok na věci (vybavení domácnosti), které jsme si pořizovali společně?

Praha 1 , Praha 1 , 17.12.2009
Odpověď

Děti Vaší družky jsou dědici v první skupině. Vy přicházíte v úvahu až jako dědic ve druhé skupině a je tedy velice pravděpodobné, že byste tedy jako dědic vůbec přizván nebyl, ledaže byste dědil jako dědic závětní. Co se týče věcí, které jste si pořídili společně, pak tyto máte v podílovém spoluvlastnictví. V případě úmrtí jednoho ze spolulastníků by předmětem dědění byla pouze polovina každé jednotlivé věci.

Jiří Hora , 29.12.2009Inzerce z regionu

Prodej hrobu MALVAZINKY
Region: Smíchov
nabídka, 18.7.2024, 18:23
Kamenictví v pohřebnictví

Přenechám za úplatu hrob na hřbitově v Praze 5...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference