Poradna: Prosím o radu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den rád bych znal odpověd na tento problém.Zemřel mě a sestře otec s kterým jsme se delší dobu nestýkali,otec žil s družkou,rok před smrtí nás kontaktoval a při hovoru neopomenul zmínit své finanční zajištění.Po jeho smrti,nejen,že nás notářka nekontaktovala,ale i nedala vědět o ukončeném řízení,dozvěděl jsem se o ukončení po půl roce,po mém telefonátu mě odkázala na soud,s tím že otec byl bezjakéhokoliv majetku a to nepatrné přiřkli družce a tím to pro ni končí.Paradoxem je,že otec měl být zajištěm,vzhledem k prodeji svého bytu před smrtí a poměrně velké rentě ze sociálního fondu od zaměstnavatele atd.Zajímá mne zda je tato záležitost nějak řešitelná,zda podat nějaký odpor u soudu nebo podobně,vzhledem k tomu že tyto částky někde museli skončit.Děkuji za odpověď

Střední Čechy , 06.10.2011
Odpověď

Jako potomci byste každopádně měli oba být účastníky dědického řízení. Důležité je, jaký majetek měl otec v okamžiku smrti. Majetek, který prodal nebo s ním provedl jakékoli jiné dispozice před smrtí, předmětem dědického řízení není. Nemáte-li však konkrétní důkaz o tom, že otec skutečně nějaké finance v době smrti měl, jsou jakékoliv kroky problematické. Výsledek dědického řízení lze zjistit u příslušného okresního soudu dle posledního bydliště zůstavitele.

Marta Ptáčková , 27.11.2011







+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference