Poradna: prosím o radu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,chtěl bych se prosím zeptat,na co mám právo a jak bude postupovat dědické řízení kvůli bytu po mém otci,když měl manželku a já mám ještě sestru,předem Vám mo děkuji za odpověď.

Liberec , Liberec , 01.11.2012
Odpověď

Pokud otec zanechal závěť, bude dědictví rozděleno podle ní. Pakliže závěť nezanechal, bude se dědit ze zákona. Pokud byt byl ve výlučném vlastnicví otce, zdědí polovinu jeho manželka a druhou polovinu si rozdělíte vy se sestrou. Pokud byl byt ve společném jmění manželů otce a jeho manželky, tak polovinu dostane manželka dle vypořádání společného jmění, druhá polovina bude obsahem dědictví a bude rozdělena opět stejně - tedy manželka bude celkově vlastnit 3/4 bytu, Vy 1/8 a Vaše sestra stejně tak.

Marta Ptáčková , 11.11.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference