Poradna: > > Prosím o radu,20.11.2010 mi náhle zemřel plně

Sekce: Dědictví

Otázka:

> Dobry den > Prosím o radu,20.11.2010 mi náhle zemřel plně invalidní otec.Před 2Oti lety > prodali společně koupený domek na Moravě.Odstěhovali se do statku, který před > tím mojí matce darovala její matka.Statek je celou dobu majetkem pouze mojí > matky(zjištěno na KU)která dosud žije.Za 20let bydlení tento statek zrekonstruovali vnitřní i > venkovní část domu.Otci tam nic nepatřilo,ale příjem měl,invalidní > důchod,doplatek mzdy za pracovní úraz,později starobní důchod.To vše dával > matce.Žádný účet ani spoření nemají.Mám jednu sestru která tam bydlí po svém > rozvodu,v části statku který ji kompletně rodiče rekonstruovali i > financovali.Jsem dcera a ptám se jaká jsou má dědická práva po otci,když nic neměl.Děkuji za > odpov.Hezký den Koláčková > lně invalidní otec.Před 20ti

České Budějovice , České Budějovice , 04.01.2011
Odpověď

Zůstavitel může se svým majetkem za života činit libovolné dispozice. Předmětem dědictví po otci je jen majetek, resp. aktiva a pasiva, které měl v okamžiku smrti. Zákonnými dědici v první dědické skupině jsou manželka a děti.

, 21.01.2011

Firmy z tohoto regionu:

Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference