Poradna: Prosím o radu jak postupovat v případě, kdy bydlím

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu jak postupovat v případě, kdy bydlím společně s mým manželem a dcerou u mé maminky v panelákovém bytě, který je napsaný na ni. Byt jsme před několika lety koupili do osobn.vlastnictví.Jde mi o to, zda se lze vyhnout nemalým poplatkům v dědickém řízení u notáře, kdy se jednou bude v případě úmrtí mé maminky projednávat dědické řízení. Jsem bohužel jedináček a tedy jediný případný dědic. Nedavno jsme měli hodně vysoké výdaje s dědickým řízení mého manžela a myslím si, pokud by se ještě za života mé maminky dal přepsat byt na mne, že by se těmto poplatkům předešlo. Ona sama jiný majetek nemá, než tento byt.Pokud by tedy s tím má maminka souhlasila, musím se s ní dostavit na katastrální úřad, nebo rovnou k notáři?A pokud to takto bude, kolik se za tuto službu platí?Nebo jsou to skoro stejné částky, kdy bych takto nepostupovala a čekala až jednou dojde k dědickému řízení?Peněz nazbyt nemáme a teď splácíme ještě dluhy po předešlém dědickém řízení, proto bych se zbytečně velkým výdajům ráda vyhnula. Velice vám děkuji za odpověď a přeji hezký den. Lenka.

Plzeňsko , 08.03.2011
Odpověď

Ve vašem případě by bylo nejlepší, bude-li maminka souhlasit, že by vám byt darovala ještě za svého života. Jako dcera jste osvobozena od darovací daně. Darovací smlouvu bych doporučila nechat si sepsat u advokáta, náklady na sepis smlouvy mohou být různé – dle povahy a složitosti věci, záleží na vaší individuální dohodě s advokátem.

, 31.03.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference