Poradna: Prosím o radu, je-li ještě vůbec nějaká a to v tomto

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu, je-li ještě vůbec nějaká a to v tomto problému. Po smrti otce jsme se s bratrem dohodli, že matka bude dům užívat v plné míře.V dědickém řízení jsme každý dostali část dědictví a dům jsme nechali celý matce. Chápala jsem, že až po její smrti se o dům s bratrem rozdělíme, ale nyní, ještě za svého života, matka dům přepisuje na mého bratra. Mně o tom ani neřekli.Jde v této situaci ještě něco dělat? Děkuji za radu.

Hodonín , Hodonín , 18.07.2011
Odpověď

Zde bohužel nic nenaděláte, za života může každý se svým majetkem činit jakékoliv dispozice. V dědickém řízení, při dědění ze zákona, pak ale můžete žádat, aby se bratrovi na jeho podíl započetlo to, co za života zůstavitelky od ní bezplatně obdržel, pokud nejde o obvyklá darování (darování domu není obvyklý dar). Při dědění ze závěti je třeba toto započtení provést, jestliže k němu dal zůstavitel příkaz anebo jestliže by jinak obdarovaný dědic byl proti neopomenutelnému dědici , kterým jako dcera jste, neodůvodněně zvýhodněn.

, 07.08.2011

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference