Poradna: Prosím o radu. Je možné, aby se manžel nevzdal svého

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den prosím o radu. Je možné, aby se manžel nevzdal svého nároku na dědictví po otci ve prospěch matky, ale nechtěl po ní za jejího života ze svého podílu vyplatit? Bude ho pak muset vyplatit z otcova podílu po smrti matky, ten na kterého matka vše přepíše? A bude tedy nyní manžel, platit dědickou daň?Děkuji moc za radu Rothová

Milovice , Milovice , 09.11.2007
Odpověď

Bude to tak, že do dědictví nebude zahrnuto auto, ale leasingová smlouva (práva a povinnosti z ní vyplývající), kterou měl tchán na auto s leasingovou společností pravděpodobně uzavřenu, jak z toho, co píšete předpokládám. Auto totiž vlastní až do jeho úplného splacení leasingová společnost. V rámci dědictví se tedy budou vypořádávat práva a povinnosti z této smlouvy plynoucí. Jak konkrétně se tak stane v rámci všeho majetku, který tchán zanechal, nemohu zodpovědět, protože to záleží na konkrétních okolnostech a poměrech, příp. i na dohodě vás dědiců. Pokud si bratr manžela auto nechá a převezme dluh v podobě zbývajících splátek, mělo by ostatním dědicům připadnout z dědictví něco jiného, co by nahradilo cenu auta auta, nebo by měl bratr odpovídající cenu ostatním dědicům vyplatit. Notář si zjišťuje majetek zemřelého jednak z veřejných evidencí, jako je např. katastr nemovitostí, ale především na základě sdělení dědiců. Doporučuji tedy toto notáři sdělit, jinak se to pravděpodobně nedozví.

Jiří Švehla , 16.11.2007

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Jesenice u Prahy


Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Mnichovice


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav


Pohřební služba Atropos, s.r.o

Sekce: Pohřební služba, Město: Nymburk


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Pohřební služba Roman Vítek

Sekce: Pohřební služba, Město: Příbram


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference