Poradna: Prosím o radu,minulý měsíc mi zemřel tatínek a do dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,prosím o radu,minulý měsíc mi zemřel tatínek a do dědictví bude zahrnut barák,který vlastil s maminkou.Maminka již byla vyzvána od notáře k doložení dokumentace.Jsme 3 sourozenci a muj dotaz se týká co pro nás bude nejlepší,zda věnovat náš podíl mamince,nebo si každý svůj podíl nechat,a jak to pak je s placením dědické daně.Děkuji

ČR HOŘICE , 08.09.2010
Odpověď

Od dědické daně jste jako dědicové zařazeni do první skupiny, což znamená, že jste od dědické daně osvobozeni. Obecně je lepší se domluvit a uzavřít dědickou dohodu tak, aby dům byl pokud možno ve vlastnictví menšího počtu osob. Při neznalosti majetkových a osobních poměrů v konkrétním případě však nelze dát jednoznačnou odpověď.

, 21.09.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference