Poradna: Prosím o radu,o odmítnutí děd.,vím že je lhůta do 1

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,prosím o radu,o odmítnutí děd.,vím že je lhůta do 1 měsíce se rozhodnout,od kdy platí lhůta 1 měsíce?může se během toho měsíce odmítnutí vzít zpět? Druhý dotaz:jestli se platí dan dědická,když je nemovitost v hodnote 1,5mil? Třetí dotaz:za jak dlouho po nabití dědictví se může nemovitost prodat? a poslední:pokud dědím po babicce dům a kdyz zemřu kdo bude po me ten dům dědit mám matku,otce,manžela a děti.Velice moc budu vděčná za brzkou odpověd.Děkuji moc s pozdravem V.

Trutnov , Trutnov , 07.04.2011
Odpověď

Prohlášení o odmítnutí dědictví může dědic učinit jen do jednoho měsíce ode dne, kdy byl soudem/notářem o právu dědictví odmítnout a následcích odmítnutí vyrozuměn. Z důležitých důvodů může soud tuto lhůtu prodloužit. Není-li dědic od dědické daně osvobozen, dědická daň se platí. Od daně dědické jsou osvobozeny osoby zařazené v I. a II. dědické skupině podle zák. č. 357/1992 Sb. - obecně příbuzní v řadě přímé, pobočné a manželé.

, 07.05.2011

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference