Poradna: Prosím o radu.Před deseti lety jsem se provdala za

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu.Před deseti lety jsem se provdala za muže, který má dvě dospělé děti z prvního manželství, já taktéž. Společného potomka nemáme. Já nevlastním žádný větší majetek, pouze byt v osob. vlastnictví, který jsem nabyla před uzavřením tohoto manželství.Manžel na vybavení bytu nijak zvlášť nepřispíval, dostávala jsem vždy jen určitou částku na stravu a inkaso. Nyní je manžel velmi těžce nemocen. Obávám se toho, co mne čeká. Budu muset jeho dcerám vyplatit nějaký podíl z bytu, když deset let přispíval na domácnost? Slyšela jsem, že je to možné. Manžel je majitelem firmy, kterou rozjel ještě před uzavřením našeho manželství. Jaký je postup v dědickém řízení, pokud neexistuje závěť ? Děkuji za odpověď.

Ostrava , Ostrava-město , 13.02.2011
Odpověď

Pokud byt netvoří součást SJM, pak nebude předmětem dědictví. Spotřebované částky na provoz bytu a domácnosti také nejsou předmětem dědictví. Firma předmětem dědictví být může a nemuí, záleží na jejím charakteru.

, 13.02.2011

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference